• mPotęga

• Czas na podsumowanie projektu mPotęga

• 30.01.2024 19:57
          • Czas na podsumowanie matematycznej przygody, czyli realizacji projektu mPotęga: „Matematyczny pociąg!” dofinansowanego przez Fundację mBanku.
            Otrzymany grant pozwolił na zakup gier matematycznych Rummikub i realizację zajęć pozalekcyjnych dla naszych uczniów. Celem warsztatów było rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji uwagi i wyobraźni oraz przygotowanie do szkolnego turnieju. Dzieci rywalizowały zgodnie z zasadami fair play i podeszły do gry bardzo kreatywnie. Gra stworzyła okazję do bezpośredniej interakcji między uczestnikami zabawy, wzmocnienia relacji między nimi. Chętni uczniowie wzięli udział w Turnieju Rummikub. Uczniom zabawa spodobała się do tego stopnia, że już myślimy o przeprowadzeniu kolejnych rozgrywek.
            W czasie warsztatów „Spotkania z matematyką” zadaniem młodzieży było wyszukanie w sieci gier i zabaw, które miały być wykorzystane na lekcjach matematyki oraz biwaku szkolnym. Uczniowie ustalili jakie materiały będą potrzebne do stworzenia stacji zadaniowych i wykonali potrzebne do gier i zabaw plansze. Na zajęciach ćwiczono umiejętność wyszukiwania informacji w sieci, przystosowanie znalezionych zasobów do warunków szkolnych, umiejętność współpracy w zespole. Uczniowie mieli również możliwość przygotowania się do roli lidera prowadzącego gry.
                        Dziękujemy Fundacji mBanku za możliwość realizacji naszych pomysłów.
          • Turniej w Rummikub

• 03.01.2024 21:30
          • Za nami ostatnie spotkanie w ramach projektu mPotęga - Turniej w Rummikub. Rummikub to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Dzięki dofinansowaniu mBanku zawitała do pracowni matematycznych, gdzie podczas warsztatów - grając - rozwijaliśmy umiejętność logicznego myślenia. Dziś liczyliśmy punkty, by wyłonić Mistrza, jednak zgodnie z mottem gry “Brings people together” najważniejsza była dobra zabawa i drugi człowiek.
          • Matematyczny biwak

• 03.01.2024 21:14
          • Za nami matematyczny biwak! Uczniowie klasy 6a i 6c w ramach realizacji projektu mPotęga „Matematyczny Pociąg!” dofinansowanego przez Fundację mBanku w piątkowy wieczór odwiedzili 12 stacji zadaniowych. Na stacjach czekały zadania matematyczne, które częściowo zostały przygotowane przez kolegów i koleżanki z młodszych klas. Żaden pociąg się nie wykoleił 😉
            W czasie biwaku na uczniów każdej klasy czekało jeszcze grupowe zadanie – obrazki logiczne, połączone z origami - ukończone dzieła będzie można podziwiać w salach matematycznych.
            Dziewczynki z 6a zdążyły jeszcze pośpiewać świąteczne piosenki, a 6c zaliczyła seans filmowy.
          • mPotęga

• 19.10.2023 23:15
          • Projekt pt. Matematyczny Pociąg, będzie realizowany w październiku i grudniu.