• UNIWERSYTET MAŁEGO GENIUSZA W BAJECZCE.

• Od marca ruszył w naszym przedszkolu projekt „UNIWERSYTET MAŁEGO GENIUSZA CZYLI MALI STUDENCI W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” w ramach programu grantowego fundacji mbank „Rosnę z matematyką.” Dzieci z oddziałów „Pszczółek” otrzymały już indeksy, dzięki czemu są już oficjalnie „studentami” naszego uniwersytetu. W ramach ćwiczeń uczyliśmy się ważyć, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie : Co jest cięższe, kg soli czy kg waty? Tworzyliśmy własne wagi z wieszaków, sprawdzaliśmy czy podczas gotowania potrzebna jest nam znajomość matematyki, tworzyliśmy mini deserki oraz braliśmy udział w zajęciach z programowania z udziałem robotów DOC. Od dzisiaj wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola mogą wziąć udział w module „Zadanie domowe” czyli rodzinnym wyzwaniu. Co tydzień przez 4 tygodnie na drzwiach przedszkola będzie umieszczony kod QR. Zadaniem rodzica będzie odczytanie za pomocą telefonu kodu i wykonanie przypisanego do niego zadanie. Rozwiązaniem każdego zadania będzie cyfry które w połączeniu stworzą kod, który należy zapisać na kartce i wrzucić w skrzynkę, która w ostatnim tygodniu zadania stanie w holu przedszkola. Wśród osób biorących udział wylosujemy nagrody. Zapraszamy!

• Wielkanoc w Bajeczce

• Sianie rzeżuchy i owsa, malowanie pisanek, robienie wielkanocnych stroików, dekoracji oraz kartek, szukanie zajączka i świąteczne śniadanko - tak minął przedszkolakom okres przedświąteczny w Bajeczce