• Aktualności

            • Projekty językowe klas trzecich

            • Uczniowie klas trzecich uczęszczających na kółko językowe brali udział w dwóch projektach językowych.

              W marcu uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Easter Greetings” - gdzie wymieniali się ze swoimi kolegami z innych województw kartkami wielkanocnymi, a przez cały rok szkolny w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Angielski jest fun- tastyczny!”, w którym mieli do wykonania różnorodne zadania np.:

              - wykonywali własnoręczne karty obrazkowe z miesiącami,

              - stworzyli Kącik książki angielskiej w świetlicy,

              - wykonali książeczkę „o mnie” w j. angielskim,

              - oglądali bajki w języku angielskim na podstawie których robili ilustracje,

              - udali się w kulinarną podróż, gdzie tworzyli z owoców i warzyw zwierzęta i opisywali w j. angielskim,

              - tworzyli słowniczek o tematyce szkolnej,

              - oraz wiele innych…

              Gratulacje!!!!

            • Czytam, jak chcę!

            • Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Klasy dyżurne: 4 b i 4c oraz nasza szkolna biblioteka włączyły się do akcji, poprzez zorganizowanie akcji CZYTAM, JAK CHCĘ! Kiedy byliście na majówce, biblioteczne chochliki i mole książkowe przygotowały dla Was niespodziankę. Na wszystkich piętrach szkoły i w Strefie ciszy są przygotowane skrzynki, regały, a nawet drabina pełne książek. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję. Książki można czytać w dowolnym miejscu, przestrzeni szkolnej, boisku, a nawet wypożyczyć do domu. Zachęcamy do dalszego wspierania naszej akcji i donoszenia książek. Zostawiamy je w wyznaczonych miejscach. Tym Rodzicom, którzy już przekazali książki na naszą czytelniczą akcję, serdecznie dziękujemy. Zachęcamy również do zrobienia sobie selfie z książką i wysłania go do wychowawców klas dyżurnych. Zostaną opublikowane na szkolnym facebooku.

            • Konstytucja 3 Maja 1791 r.

            • Co dla współczesnego dziecka powinien oznaczać akt uchwalenia konstytucji 3 Maja, jakie postacie z historii w nim wzięły udział, co oznaczają daty, związane z tym wydarzeniem, wreszcie, kim są Targiwiczanie i Patrioci? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczniowie klasy 4 b i 4 c podczas uroczystej akademii. Przedstawienie poprzedził wykład pana Łukasza Szablewskiego, wprowadzając Uczestników do tematu, a pani Dyrektor, kończąc spotkanie, zachęciła wszystkich do zawieszenia flagi narodowej, która jest jednym z naszych symboli narodowych. Piękne maki, które stanowiły dekorację, zostały wykonane przez uczniów klas 4 c i 4 b. To także symbol naszego kraju.

            • Spotkanie na Olimpie

            • Drużyna klas VI w składzie: Zofia Kałuża z 6a, Kacper Gutkowski i Piotr Małynicz z 6b reprezentowała Czwóreczkę w II Gminnym Konkursie "Wśród Bogów na Olimpie", który odbył się w Szkole Podstawowe nr 3 w Jarocinie. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. Nasi uczniowie po godzinnych zmaganiach i bardzo wyrównanej punktacji zajęli 3. miejsce. Serdecznie im gratulujemy, gdyż poziom konkursu był wysoki i samo przygotowanie uczestników naprawdę imponujące. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Jarocina.

            • Młodzi odkrywcy na tropie tajemnic przyrody

            • W dniu 24 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy w którym wzięły udział drużyny uczniów z klas 7 i 8. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Młodzi odkrywcy na tropie tajemnic przyrody".

              Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu przez uczniów modelu lub przeprowadzeniu doświadczenia zgodnie z instrukcją, następnie drużyny omawiały i przedstawiały wnioski dotyczące poszczególnych zagadnień. Drużyny wykazały się nie tylko kreatywnością ale także logicznym myśleniem i umiejętnością interpretacji danych.
              W drugiej części konkursu odbyła się gra "Vabank Przyrodniczy", w której uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
              Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę 7c , wykazała się najwyższym poziomem wiedzy oraz umiejętnością pracy zespołowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i pasji w zgłębianiu tajemnic przyrody.

            • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

            • Filmem " Dziki Zachód Calamity Jane " kończy się nasz roczny projekt, w ramach Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Dzieci z naszej szkoły brały udział w, odbywającym się przez cały rok szkolny, projekcje kinowym dla uczniów, realizowanym w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Korzystaliśmy z gościnności Kina Echo. Dziś otrzymaliśmy dyplomy. Do zobaczenia we wrześniu!

            • Rosnę z uważnością

            • W naszej ciągłej misji wspierania uczniów rozpoczęliśmy 6 tygodniowy program “Rosnę z uważnością”. Program został opracowany i będzie realizowany przez naszego pedagoga specjalnego Panią Kamilę Jędrzejczak, przy współpracy z wychowawcami klas 1 oraz wychowawcą świetlicy. Głównym celem programu jest rozwijanie umiejętności koncentracji i uważności poprzez aktywność ruchową.

            • II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - English Challenge: Be like James Bond

            • W naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - English Challenge: Be like James Bond” dla klas 6 powiatu jarocińskiego. W konkursie wzięło udział 13 szkół podstawowych. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwały tajne agentki Jamesa Bonda: Krysia, Zuzia, Asia, Lidka, Asia, Beata i Ania oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Uczniowie w parach rozwiązywali detektywistyczne zagadki na 4 stacjach zadaniowych, a pod koniec pokazali również swoje umiejętności w grze w aplikacji Quizziz.

              I miejsce zajęła Niepubliczna Szkoła Podstwowa im. Jana Pawła II w Siedleminie,

              II miejsce zajęła Szkoła Podstwowa im. Powstańców Wielkopolskich w Komorzu Przbysławskim,

              III miejsce zajął Zespół Szkół ZOO Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi.

              Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz upominki. Wszystkim gorąco gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę. Fundatorem nagród w tegorocznej edycji byli: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Jarocinie, Wydawnictwo Macmillan, Kasa Stefczyka, Powiat Jarociński oraz PWiK Jarocin.

              Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do współpracy za rok!

              Zespół Języków Obcych Czwórki

            • Dzień Ziemi

            • Dnia 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi, podczas którego uczniowie mieli okazję zgłębiać wiedzę na temat ochrony środowiska.

              Podczas zajęć biologii i przyrody uczniowie poznali różnorodne formy ochrony przyrody, w tym Parki Narodowe w Polsce, które stanowią niezwykle cenne obszary chronione. Korzystając z karty pracy, zapoznali się z różnorodnością gatunków roślin i zwierząt oraz zrozumieli konieczność ich ochrony.

              Na lekcji chemii uczniowie zgłębiali wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza. Wykonali eksperyment, w którym robili smog w słoiku. Ponadto, badali pH wody z różnych źródeł, takich jak deszczówka, studnia, rzeka i kran. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję obserwować wpływ gazów cieplarnianych na różę, a ich zdziwienie stopniem tego wpływu było widoczne. Ta lekcja pomogła uczniom zrozumieć, że środowisko naturalne wymaga troski i ochrony.

              Praktyczne działania które pomogły uczniom lepiej zrozumieć problem zanieczyszczeń środowiska oraz poszerzyć wiedzę na temat sposobów minimalizowania negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne.

              Ponadto uczniowie klasy VIIb wzięli sprawy w swoje ręce – dosłownie! W ramach dyżuru klasowego, posadzili młode drzewka na terenie szkoły. To małe działanie jest wielkim krokiem w kierunku lepszej przyszłości dla nas wszystkich. Zachęcamy każdego do refleksji nad tym, jak nasze codzienne wybory wpływają na środowisko. Czy to przez recykling, oszczędzanie wody, czy wsparcie lokalnych inicjatyw ekologicznych – każdy z nas ma moc, by dokonać zmiany.

               

              Dzień Ziemi w naszej szkole był nie tylko okazją do nauki, ale także do refleksji nad własnymi codziennymi działaniami i ich wpływem na naszą planetę.

               

               

            • Dzień Ziemi - wiosenne ptaszenie

            • 19 kwietnia rozpoczeliśmy projekt obchodów zbliżającego się Dnia Ziemi. Uczniowie klas III gościli pisarkę, ilustratorkę oraz nauczycielkę, panią Reginę Gruchalską. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. "Wiosenne ptaszenie", poznały zwyczaje i ciekawostki o 36 ptakach. Z przyjemnością słuchaliśmy opowieści o naszych małych przyjaciołach oraz o tym jak ich wspierać i szanować. To była kolejna lekcja ekologii i dbania o przyrodę na naszej planecie Ziemi

            • Projekt: Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030

            • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Jarocinie zakwalifikowała się do Projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030" realizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

              Szkoła w roku szkolnym 2024/2025 będzie realizowała zajęcia pozalekcyjne Wielkopolskie Laboratoria Informatyczne. W ramach projektu szkoła otrzymała sprzęt informatyczny niezbędny do realizacji zajęć pozalekcyjnych. Dodatkowo uczniowie i nauczyciele naszej szkoły będą uczestniczyli online w wykładach akademickich.

              Pierwszy wykład akademicki dla uczniów odbył się 16 kwietnia 2024. Temat wykładu: "Jaki kręgosłup takie życie, czyli o tajemnicach anatomicznych i zdolnościach przystosowawczych ssaków i ptaków"- prowadzący dr hab. Marcin Komosa Poznańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka.

    • Galeria zdjęć

        brak danych