• Aktualności

  • Aktualności

            • Międzynarodowy Dzień Poezji

            • Mało kto wie, że 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale także Międzynarodowy Dzień Poezji.

              Z tej okazji uczniowie naszej szkoły postanowili podzielić się dobrą energią i uśmiechem z innymi. Optymistyczne wiersze rozdawali przechodniom oraz okolicznym pracownikom firm i instytucji, spotykając się z wieloma miłymi reakcjami.

              Ta mała, ale niezwykle ciepła akcja pokazała, że słowa mają moc – potrafią poprawić nastrój, dodać otuchy i sprawić, że dzień staje się piękniejszy. Wiosna zawitała nie tylko za oknem, ale i w sercach.

               

            • XXXIII Konkurs "ZŁOTA ŻABA" dla Uczniów Szkół Podstawowych.

            • Pierwszy dzień wiosny troje naszych uczniów przywitało w Swarzędzu, biorąc udział w finale XXXIII Konkursu "ZŁOTA ŻABA" dla Uczniów Szkół Podstawowych. W dziedzinie języka polskiego I literatury Czwórkę reprezentowały uczennice klasy 8 b - Maja Jóskowiak i Amelia Zięciak, natomiast w dziedzinie matematyki uczeń kl. 8 c - Tymoteusz Wojtkowiak. 120 minut trwały zmagania finalistów z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Już dziś gratulujemy całej trójce awansu i trzymamy kciuki, bo na wyniki poczekać trzeba do 25 kwietnia. Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły, a Waszym Rodzicom za zapewnienie transportu i wsparcie.

            • Memoriał Urszuli Marciniak na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

            • Z satysfakcją informujemy, że reprezentant naszej szkoły wziął udział w finale konkursu Memoriał Urszuli Marciniak, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

              Naszą społeczność godnie reprezentował Nikodem Kowalski z klasy 8c. To wymagający turniej, sprawdzający nie tylko umiejętności rozwiązywania łamigłówek diagramowych, ale także pracę pod presją czasu.

              Nikodem osiągnął wynik bliski awansu do Wielkiego Finału.

              Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

            • XXII Powiatowe Zawody Chemiczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

            • 18 marca 2026 uczniowie Bogusław Nowak i Daria Sobczak reprezentowali naszą szkołę w XXII Powiatowych Zawodach Chemicznych w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Wysoki poziom konkursu był świetną okazją do sprawdzenia umiejętności, a Bogusław i Daria pokazali solidne przygotowanie oraz duże zainteresowanie chemią. Udział w zawodach przyniósł im nowe doświadczenia i jeszcze bardziej zmotywował do dalszej nauki tego przedmiotu.

            • Mistrzostwa Powiatu w koszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

            • Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wystartowało 6 szkół, które najpierw rywalizowały w dwóch grupach, a potem o poszczególne miejsca. Mecze trwały 4x5 minut.

              Mecze grupowe :

              SP 4 Jarocin – SP Wola Książęca 30:5

              SP 4 Jarocin – SP 2 Jarocin 25:14

              Finał :

              SP 4 Jarocin – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jarocinie 24:14

              Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie reprezentować będą Powiat Jarociński w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód

              GRATULACJE !!!

            • Mistrzostwa Powiatu w koszykówce w ramach Igrzysk Dzieci.

            • W Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wystartowało 6 szkół w kategorii chłopców i 4 szkoły w kategorii dziewcząt. Wyniki reprezentacji naszej szkoły w grupie :

              SP 4 Jarocin – SP Potarzyca 19:7

              SP 4 Jarocin – SP Wola Książęca 26:4

              W finale po zaciętym meczu ulegliśmy reprezentacji szkoły SP 5 Jarocin

              SP 4 Jarocin – SP 5 Jarocin 8:12

              Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI d, VI a, V d

              Jesteśmy z Was bardzo dumni – gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za piękne sportowe emocje!

            • Dzień Świętego Patryka

            • W ramach szkolnych obchodów Dnia Świętego Patryka uczniowie przyszli ubrani na zielono, tworząc radosną i barwną atmosferę na korytarzach. Zielone koszulki, bluzy, akcesoria i zabawne dodatki sprawiły, że cała szkoła wyglądała jak mała irlandzka wyspa

              Jedną z głównych atrakcji była zabawa z krzyżówką tematyczną. Uczniowie rozwiązywali hasła związane z Irlandią, jej symbolami i tradycjami, a wspólna praca nad zadaniem wywołała dużo śmiechu i zdrowej rywalizacji.

              Połączenie zielonych strojów i krzyżówkowej zabawy sprawiło, że dzień był pełen energii, integracji i dobrej zabawy.

              Dla miłośników języka angielskiego którzy poprawnie rozwiązali krzyżówkę czeka nagroda w postaci wycieczki tematycznej. Szczegóły już wkrótce

            • XI Halowy Czwórbój Lekkoatletyczny

            •  

              13 marca (piątek) w Szkole Podstawowej w Chrzanie odbył się XI Halowy Czwórbój Lekkoatletyczny. W zawodach rywalizowały osobno drużyny dziewcząt i chłopców. Każdą reprezentację tworzyło 6 zawodników:

              2 uczniów z klas IV, 2 z klas V oraz 2 z klas VI.

              Zawodnicy mierzyli się w czterech konkurencjach lekkoatletycznych:

              • rzut piłką lekarską (dziewczęta – 2 kg, chłopcy – 3 kg)

              • skok w dal z miejsca

              • bieg na 60 m

              • bieg na 600 m (11 okrążeń hali)

              Świetnie zaprezentowały się nasze dziewczęta, które zwyciężyły w zawodach, zdobywając 1520 punktów!

              Kolejne miejsca zajęły:

              SP Chrzan

              SP Żerków

              SP Mieszków

              Bardzo dobrze spisali się również nasi chłopcy, którzy zajęli II miejsce, zdobywając 1200 punktów.

              Klasyfikacja końcowa:

              SP Żerków

              SP 4 Jarocin

              SP Mieszków

              SP Chrzan

              Najlepszą zawodniczką zawodów wśród dziewcząt została uczennica naszej szkoły – Lena Kucharzak z klasy V.

              Wśród chłopców zwyciężył zawodnik ze szkoły w Mieszkowie.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom za wspaniałą postawę i sportowego ducha walki.

            • Baśniowe potyczki.

            •  

              12 marca 2026 r. odbył się IV Powiatowy Konkurs

              " Za Drzwiami Baśni ". Wcześniej zostało zorganizowanych 6 edycji gminnych, a więc po raz dziesiąty Uczniowie z różnych szkół mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę o baśniach.

              W niezwykle przyjaznej atmosferze 10 szkół przystąpiło do rozwiązywania zadań literackich i jednego plastycznego. Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu i przyozdobieniu korony. Dzieła, pięknie wyeksponowane na kolorowych, aksamitnych poduszkach, stały się prawdziwą ozdobą i ukoronowaniem konkursu.

              I miejsce wywalczyła Niepubliczna Szkołą Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie.

              II miejsce trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie.

              III miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie.

              Dwa IV miejsca otrzymały Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie.

              Gratulujemy wszystkim Uczestnikom, bo wszyscy są zwycięzcami !

              Nagrody: bilety na basen, kręgielnię, wejściówki do kina, książki oraz słodki poczęstunek zasponsorowali: Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Stowarzyszenie Jarocin XXI i Kino Echo Jarocin, Spółka Jarocin Sport, Cukiernia Barczak oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

            • „DBI 2026 – Mądrze, sprytnie i bezpiecznie w sieci!”

            •  

              W lutym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2026, realizując na lekcjach informatyki zajęcia poświęcone świadomemu, odpowiedzialnemu i bezpiecznemu korzystaniu z sieci. Uczniowie wszystkich klas brali udział w aktywnościach, które pomagały im lepiej zrozumieć, jak chronić siebie i swoje dane w cyfrowym świecie.

              Klasy IV–V

              Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Nie daj się złapać w sieć – bądź sprytnym internautą!”, podczas których poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po Internecie. Dodatkowo wzięli udział w twórczych warsztatach „Chillout dla smartfonu – tworzymy schowek, by telefon też mógł odpocząć”, które uczyły równowagi między światem online i offline.

              Klasy VI

              Szóstoklasiści pracowali z tematem „Pułapki w internecie. Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci?”. Analizowali realne zagrożenia, uczyli się je rozpoznawać oraz poznawali sposoby reagowania na nie w codziennych sytuacjach.

              Klasy VII–VIII

              Starsze klasy realizowały zajęcia „Mądrze i bezpiecznie w sieci”, pogłębiając wiedzę o ochronie prywatności, odpowiedzialnym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz świadomym budowaniu własnego wizerunku online.

              Atrakcje szkolne – 10 lutego

              We wtorek, 10 lutego, na szkolnym korytarzu czekały dodatkowe aktywności związane z DBI: zabawy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz fotobudka. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, utrwalić dobre nawyki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

              Dzięki wszystkim działaniom nasi uczniowie dowiedzieli się, jak nie dać się złowić w sieci i jak każdego dnia korzystać z Internetu w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

            • „5 Obliczy Przyrody”

            • Nasi uczniowie wzięli udział w drużynowym turnieju „5 Obliczy Przyrody”, gdzie zmierzyli się z zadaniami z różnych dziedzin przyrodniczych. Dzięki współpracy, zaangażowaniu oraz świetnej postawie Nikodema Kowalskiego, Darii Sobczak i Bogusława Nowaka zdobyliśmy 2. miejsce. To była naprawdę świetna przygoda!

              Serdecznie dziękujemy ZS im. Kard. S. Wyszyńskiego w Rusku za zorganizowanie tego przyrodniczego wyzwania i stworzenie wspaniałej atmosfery.

            • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2026

            • W minionym tygodniu w grupie Krasnoludki 1 oraz Krasnoludki 2 odbyło się wyjątkowe, pełne emocji pasowanie na przedszkolaka. To był moment, który na długo pozostanie w pamięci – małe serduszka biły szybciej, a w oczach dorosłych pojawiały się ciche łzy wzruszenia. Dzieci, przejęte i dumne, wypowiedziały swoją pierwszą przedszkolną przysięgę, a każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał o tym pięknym początku. Najbardziej magiczną chwilą było pasowanie przez panią dyrektor, która z ogromną serdecznością i uśmiechem dotykała każde dziecko symboliczną kredką, jakby otwierając przed nim drzwi do nowej, pełnej przygód drogi. W sali unosiła się atmosfera czułości, radości i poczucia, że właśnie dzieje się coś naprawdę ważnego – pierwszy krok w wielkim świecie przedszkola.

            • Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód w piłce ręcznej.

            • W Buku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód w piłce ręcznej. W zawodach wystartowało 6 szkół, które w wyniku losowania podzielono na dwie grupy, rywalizowano systemem każdy z każdym 2×10 minut. Wyniki naszej szkoły w grupie : SP 4 Jarocin - SP 8 Gniezno 12:6, SP 4 Jarocin - SP Buk 10 :15. Połfinał SP 4 Jarocin - SSP Kaczanowo 8:9, mecz o III miejsce SP 4 Jarocin - SP 6 Śrem 9:8. Turniej wygrała reprezentacja gospodarzy szkoła z Buku, reprezentacja naszej szkoły po emocjonujacych zawodach zajęła III miejsce. GRATULACJE!!!

            • Wojewódzki Konkurs Matematyczny

            • Tydzień temu Nikodem Kowalski, uczeń klasy 8c, wziął udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

              Jesteśmy bardzo dumni, że nasi uczniowie docierają tak daleko. Zdobyte po drodze doświadczenie to waluta, która nigdy nie traci na wartości — uczy wytrwałości, odwagi i systematycznej pracy.

              Przed Nikodemem następne matematyczne wyzwanie — Memoriał Urszuli Marciniak. Uzyskał on awans do finału, który odbędzie się w marcu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konkurs ten polega na rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych i wymaga doskonałych umiejętności logicznego myślenia.

              Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

            • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

            • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego w Pile za nami. Uczniowie SP4, SP3 i NSP w Jarocinie, pokonując stopnie szkolny i rejonowy, godnie reprezentowali swoje szkoły w stopniu wojewódzkim. Czekamy na wyniki, ale już dziś gratulujemy ósmoklasistom ogromnej wiedzy, zaangażowania i wytrwałości. Życzymy dalszych sukcesów. BRAWO WY!

            • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W BAJECZCE

            • W minionym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały radosne występy pełne śpiewu, tańca i wierszyków, tworząc ciepłą i wzruszającą atmosferę.

              Ogromną radość sprawiło nam również to, że babcie i dziadkowie aktywnie włączyli się w proponowane zabawy i wspólne aktywności. Wspólna integracja wywołała wiele uśmiechów i pięknych emocji.

              Przedszkolaki przygotowały także własnoręczne prezenty, które z dumą wręczyły swoim ukochanym dziadkom. Upominki te były pełne serca i wywołały wiele wzruszeń.

              Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspólne świętowanie tych wyjątkowych chwil.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych