Zaprosiliśmy zwycięzców do gabinetu Pani dyrektor w celu wręczenia nagród za najlepszy pomysł w Dniu Bez Plecaka
Dziękujemy @KinoEcho za zasponsorowanie biletów do kina
Zaprosiliśmy zwycięzców do gabinetu Pani dyrektor w celu wręczenia nagród za najlepszy pomysł w Dniu Bez Plecaka
Dziękujemy @KinoEcho za zasponsorowanie biletów do kina
W dniu 20 kwietnia uczniowie klas 4 wzięli udział w ciekawej wycieczce szkolnej do Kopalni soli w Kłodawie oraz Experymentarium w Łodzi.
Wycieczka była nie tylko ciekawą lekcją przyrody i historii, ale także okazją do integracji uczniów oraz wspólnego spędzenia czasu.
Podczas zwiedzania kopalni uczniowie zjechali windą 600 m w dół, gdzie mieli okazję zobaczyć podziemne korytarze, komory solne oraz miejsca, które zachwycają swoją skałą i naturalnym pięknem. Przewodnicy – emerytowani górnicy w interesujący sposób opowiadali o historii kopalni, tradycjach górniczych oraz znaczeniu soli kłodawskiej dla regionu i całej Polski. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek i zadawały pytania.
Podczas wizyty w Eksperymentarium klasy 4 zwiedzały interaktywną wystawę, samodzielnie eksperymentowały i odkrywały fascynujące zjawiska naukowe.
Uczniowie wrócili pełni wrażeń, nowych pomysłów i naukowej ciekawości świata!
Klasa VI d zdobyła I miejsce w konkursie „Kibic z klasą”, który towarzyszył turniejowi policyjnemu w Jarocinie. Uczniowie wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną i wiedzą, ale także wzorową postawą kibicowania pod hasłem: „Kibicujemy – nie hejtujemy!”.
II miejsce w rywalizacji szkół zajęła Szkoła Podstawowa w Mieszkowie, a III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Heleny Moszczeńskiej w Golinie.
Wyjątkowe święto służb mundurowych trwało w Jarocinie od wtorku. Na boisku spotkało się 20 drużyn z całej Polski, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. Tym razem rywalizowały sportowo, walcząc o zwycięstwo, ale również o coś znacznie ważniejszego.
Turniej miał bowiem piękny cel charytatywny – całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenie Zakątek Weteranów, które opiekuje się emerytowanymi psami służbowymi po latach wiernej służby.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a naszej klasie VI d życzymy kolejnych sukcesów!
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie pt. „Ziemia prosi o pomoc”, które zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom.
Młodzi artyści przypomnieli, jak ważne jest dbanie o naszą planetę Pokazali, że nawet najmniejsze działania – takie jak segregowanie odpadów, oszczędzanie wody czy troska o przyrodę – mają ogromne znaczenie.
To była nie tylko wspaniała lekcja ekologii, ale także dowód na to, że dzieci doskonale rozumieją, jak chronić naszą Ziemię
Brawo dla klasy 1a!
Spokojnie, to tylko wypadek! 22 kwietnia w klasie 2B odbyła się lekcja pokazowa o tematyce pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach kontynuacji projektu #SzkołaĆwiczeńwGminieJarocin. Podczas zajęć uczniowie nie tylko utrwalali numery alarmowe, ale przede wszystkim poznali zasady wzywania pomocy oraz uczyli się, jak reagować w sytuacji krwotoku z nosa, poparzenia i zadławienia. Podczas pracy w grupach za pomocą gier dydaktycznych utrwalali zdobyte wiadomości. Nauczyli się również, jak bezpiecznie ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Pierwsza pomoc to dziecinnie proste!
Za nami Finał Powiatowy turnieju piłki nożnej : Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”, w kategorii chłopców U-10. W turnieju rywalizowało 5 szkół, systemem każdy z każdym 1x12 minut. Emocje towarzyszyły rozgrywkom do ostatniego meczu, o zwycięstwie w turnieju zadecydował lepszy bilans bramkowy.
Wyniki :
SP 5 Jarocin – SP 3 Jarocin 3:0
SP 4 Jarocin – SP Kotlin 5:0
SP 5 Jarocin – SP Wilkowyja 1:8
SP 3 Jarocin – SP Kotlin 1:3
SP Wilkowyja – SP 4 Jarocin 1:1
SP Kotlin – SP S Jarocin 3:0
SP 3 Jarocin – SP 4 Jarocin 0:3
SP Kotlin – SP Wilkowyja 0:2
SP 4 Jarocin – SP 5 Jarocin 6:0
SP Wilkowyja – SP 3 Jarocin 8:0
KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU :
1. SP Wilkowyja 10p 19:1
2. SP 4 Jarocin 10p 15:1
3. SP Kotlin 6p 6:7
4. SP 5 Jarocin 3p 4:17
5. SP 3 Jarocin 0p 1:17
Awans do Finału Wojewódzkiego uzyskała szkoła z Wilkowyi. Szkołę SP 4 reprezentowali uczniowie klas : I d, II d, III b, III c.
Jak człowiek wpływa na środowisko? Nad odpowiedzią zastanawiali się uczniowie klasy 2d podczas lekcji otwartej, która odbyła się 15 kwietnia. Podcza intensywnych 90 minut dzieci wykorzystywały wiedzę oraz umiejętności rozwiązując przyrodnicze łamigłówki i współpracując w grupach. Kontynuacja projektu #SzkolaCwiczenwGminieJarocin
Razem z projektem „Rosnę z matematyką” wyruszyliśmy w… kosmiczną podróż! Tym razem nasza rakieta zatrzymała się na planecie Jowisz, gdzie dzieci porównywały wielkość planet Układu Słonecznego i odkrywały, jak ogromny jest ten gazowy olbrzym.
Wykonaliśmy różne zadania matematyczno‑kosmiczne, które łączyły naukę z zabawą.
Stworzyliśmy także nasz własny kosmos malowany balonami — efekt był naprawdę galaktyczny.
A ogromne emocje wywołała możliwość obejrzenia i przymierzenia stroju astronauty.
W projekcie biorą udział dzieci z grup Krasnoludki 1, Krasnoludki 2 oraz Misie 1, które z zaangażowaniem odkrywają matematyczne tajemnice wszechświata.
Przed nami kolejne misje — lecimy dalej!
16kwietnia w Jarocinie na obiektach Spółki Jarocin Sport rozegrano Finał Powiatowy turnieju piłki nożnej: „ z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” U-12. Rywalizowało 9 szkół. Dobry występ zanotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie zajmując w końcowej klasyfikacji III miejsce.
Wyniki w grupie :
SP 4 Jarocin – SP Kotlin 2:0
SP 4 Jarocin – SP 3 Jarocin 0:1
SP 4 Jarocin – SP Witaszyce 4:0
Półfinał :
SP 4 Jarocin – SP 5 Jarocin I 0:0 k. 1:3
Mecz o III miejsce :
SP 4 Jarocin – SP 3 Jarocin 3:0
Awans do Finału Województwa uzyskała szkoła SP 5 Jarocin.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V d i VI b
W Szkole Podstawowej nr 5 w Jarocinie rozegrano Mistrzostwa Gminy Jarocin w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wystartowało 7 szkół. Awans do rozgrywek powiatowych uzyskały trzy najlepsze szkoły : SP 4 Jarocin, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuski w Jarocinie i SP Golina. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII a. GRATULACJE !!!
9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Jarocinie rozegrano Mistrzostwa Gminy Jarocin w piłce nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Wystartowało 7 szkół. Awans do rozgrywek powiatowych uzyskały trzy najlepsze szkoły : SP 5 Jarocin, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie oraz SP 4 Jarocin. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V D, VI C, VI D. GRATULACJE !
Nadszedł czas, aby ujawnić prawdę...
Misja, o której szeptano na korytarzach, wreszcie ujrzała światło dzienne! Nasi uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i przeprowadzili najbardziej ryzykowną akcję tego roku.
Przedstawiamy film pt. „OPERACJA JAJO: Wielkanocna Misja Specjalna”!
W ostatnich dniach dotarła do nas informacja o śmierci emerytowanej nauczycielki naszej szkoły
p. Małgorzata Jolanta Formanowicz . Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy współczucia.
Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 7 kwietnia 2026 r.
Laureaci Orła Matematycznego klasy 4-8.Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy wszystkim uczestnikom konkursu niesłabnącej pasji do odkrywania tajemnic królowej nauk!
Z przyjemnością informujemy o sukcesie uczniow klas 2 i 3 w ogólnopolskim konkursie „Orzeł Matematyczny”.
Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z wymagającymi zadaniami sprawdzającymi logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów oraz wiedzę matematyczną.
Konkurs „Orzeł Matematyczny” cieszy się dużym prestiżem i każdego roku przyciąga wielu młodych pasjonatów matematyki z całej Polski. Uzyskanie tytułu laureata jest dużym wyróżnieniem i świadczy o wysokim poziomie umiejętności uczestników.
Laureatami konkursu zostali:
W kategorii klas 2 :
Karol Gadziński z klasy 2d
Oliwier Mofina z klasy 2b
W kategorii klas 3:
Anna Zacłona z klasy 3a
Tymon Kobylski z klasy 3b
Aleksander Gaszak z klasy 3b
Eryk Cajmer z klasy 3b
Wojciech Herka z klasy 3b
Gratulujemy !
26 marca w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Naszą szkołę – Szkołę Podstawową nr 4 w Jarocinie – reprezentowaliśmy we wszystkich kategoriach szkół podstawowych.
Uczniowie rywalizowali na wymagających trasach przełajowych na dystansach:
800 m – najmłodsze dziewczęta i chłopcy,
1000 m – dziewczęta i chłopcy roczniki 2013–2014,
1000 m – starsze dziewczęta rocznik 2011-2012,
1500 m - starsi chłopcy rocznik 2011-2012.
Nasza szkoła zajęła drużynowo:
II miejsce – dziewczęta rocznik 2015 i młodsze
II miejsce – dziewczęta rocznik 2013–2014
II miejsce – chłopcy rocznik 2013–2014
Bardzo blisko podium byli również chłopcy z rocznika 2015 i młodsi oraz dziewczęta i chłopcy z roczników 2011–2012, którzy po zaciętej rywalizacji zajęli miejsca tuż za medalowymi lokatami.
Mamy także sukcesy indywidualne:
Helena Boguszyńska - klasa 4 ( II miejsce )
Lena Kucharzak - w kategorii klas 5–6 ( III miejsce )
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy, walki do samego końca i godnego reprezentowania Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie!
IV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English Challenge: It’s tea o’clock” już za nami! Tegoroczna edycja w dniu 25 marca nawiązywała do jednego z najbardziej brytyjskich symboli — herbaty, a wszystkie zadania przygotowano właśnie w tym klimacie.
W tym roku odwiedziła nas rekordowa liczba dużyn z aż 15 szkół naszego powiatu. Uczniowie mieli do pokonania pięć stacji zadaniowych, na których mierzyli się z różnorodnymi wyzwaniami:
rozszyfrowywaniem słów za pomocą kodu,
uzupełnianiem tekstu brakującymi zdaniami,
podawaniem godzin,
rozpoznawaniem informacji w tekście,
układaniem zdań z liter ukrytych w kole wyrazowym.
Każde zadanie wymagało sprytu, znajomości języka i odrobiny kreatywności. Uczestnicy świetnie się bawili, a atmosfera była pełna pozytywnej energii. Rywalizacja okazała się tak wyrównana, że konieczne było przeprowadzenie dogrywki, która ostatecznie wyłoniła zwycięzców.
Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkół w Łuszczanowie, na drugim miejscu uplasowała się Niepubliczna Szkoła Podstawowa im.Jana Heweliusza w Potarzycy, a trzecie miejsce należało do uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie.
To był dzień pełen emocji, uśmiechu i językowych wyzwań — gratulacje dla wszystkich uczestników!
W konkursie organizowanym przez ZUK Jarocin nasza uczennica Hanna Dutkiewicz zdobyła nagrodę za „Najbardziej sztos kartkę wielkanocną”!
Jesteśmy ogromnie dumni z jej kreatywności i zaangażowania.
Gratulujemy, Haniu! Tak trzymaj!
Koordynator: Klaudia Walczak
23 marca w Rokietnicy odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren – Wschód w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze drużyny z rejonu, a zawody dostarczyły wielu sportowych emocji.
Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie po bardzo ambitnej i zaciętej rywalizacji wywalczyła III miejsce, pokazując w każdym meczu duże zaangażowanie, wolę walki oraz bardzo dobrą grę zespołową.
Gratulujemy naszym zawodnikom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i powiatu jarocińskiego.
Brawo chłopcy!
Powered by aSc EduPage