• Dzień Pluszowego Misia w Bajeczce

• Jak co roku nadszedł dzień, w którym swoje święto obchodzi przyjaciel wszystkich dzieci i nie tylko dzieci – PLUSZOWY MIŚ. W piątek 24 listopada gościliśmy pluszowe misie naszych przedszkolaków. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, poznały historię pluszowego misia, brały udział w rożnego rodzaju konkursach i quizach, zabawach tanecznych, i zręcznościowych, rozwiązywały misiowe zagadki oraz wykonywały prace plastyczne. Przedszkolaki chętnie  opiekowały się swoimi gośćmi,  tuliły je do siebie. Dzieci wzięły udział także w warsztatach „Uratuj Misia” na których dowiedziały się jak zachować się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, w jaki sposób wezwać pomoc, nauczyły się numeru alarmowego i prowadzenia rozmowy z dyspozytorem, jak ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej, słuchały swojego serduszka przy użyciu prawdziwych stetoskopów oraz wykonały  resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach i misiach. Ten dzień pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że misiowy dzień zostanie we wspomnieniach przedszkolaków na długi czas.

• Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

• Nie jesteś sam. Przypominamy Ci o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Bajeczce

• W dniu 20 listopada w Bajeczce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to  wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.  We wszystkich grupach  zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Wyświetlona została prezentacja, związana z tematyką praw i obowiązków  dzieci. Młodsze dzieci kolorowały ilustracje z wybranymi przez siebie prawami. Starsze grupy wykonały prace plastyczne, pt. „Znam swoje prawa”.

• Ojczyznę trzeba kochać i szanować

•       Obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczciliśmy naszą Niepodległą słowem, pieśnią i tańcem. Uroczystość odbyła się dnia 10 listopada 2023r. Historyczno-literacko-artystyczne widowisko zaprezentowali uczniowie z klas II a, II b i V d oraz dzieci z przedszkola Bajeczka.Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Uroczystość miała przypomnieć tamte czasy, ale także wzbudzić refleksje. Wiersze i pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość. Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu.
              O godzinie 11:11 w ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zgromadzeni w sali  odśpiewali hymn narodowy.