• Mamy moc

• "Mamy MOC"- zakończenie roku szkolengo 2022/2023

Czas na podsumowanie roku szkolnego 2022/2023 ... krótko "Mamy MOC" 760 uczniów otrzyma w tym roku świadectwa, ponad 160 uczniów świadectwo z wyróżnieniem. 150 absolwentów otrzyma pamiątkowe medale Absolwenta. Sześcioro Oskary Absolwentów, w zacnych kategoriach: "Dusza Towarzystwa, Artystyczna Dusza, Perfekcyjna, Złota Rączka, Osobowość Roku, Król Humoru. Mamy niezliczoną (na ten moment) liczbę ,lauretów konkursów, zwycięzców i uczestników zawodów sportowych. Na wniosek wychowawcy klas 20 uczniów otrzymało szkolne stypednia motywacyjne za osiągniecia w nauce, a 63 stypednia motywacyjne za osiagnięcia sportowe. Małe i duże sukcesy odnosił każdy z nas, każdego dnia bo "Mamy MOC " i zapracowalismu na wakacje! Wspierali na nasi kochani rodzice, mogliśmy liczyc na naszych nauczycieli i wychowawców oni też MAJĄ MOC! Od 24 czewrwca lecimy na wakacje ;-) Wracamy 4 września...

• Eko-świętowanie

• W dniu dzisiejszym klasa 6a wraz z wychowawcą wzięła udział w festynie podsumowującym coroczne działania ekologiczne w ramach Konkursu „Region Czysty na 6”. Na uczniów czekały zabawy, słodkości oraz warsztaty ekologiczne.

• Jak nie czytam, jak czytam

• Po 4 latach wróciła akcja czytelnicza "jak nie czytam jak czytam". 07 czerwca br. o godzinie 10.00 uczniowie naszej Czwórki wzięli udział w promowaniu czytelnictwa. Fragmenty wybranych przez siebie książek przeczytały p. dyrektor Iwona Tobolska oraz p. Agnieszka Nowicka, nauczycielka języka polskiego. Następnie uczniowie otworzyli przyniesione przez siebie egzemplarze. Był to czas na zaprezentowanie kolegom swoich ulubionych książek, wspólnego przeczytania fragmentów, zachęcenia do sięgnięcia po wybrane pozycje lekturowe, wspólnego spędzenia czasu w nieco innych niż zazwyczaj okolicznościach.

• I Festiwal Piosenki Religijnej

• 12 czerwca na terenie szkoły odbył się I Festiwal Piosenki Religijnej, którego organizatorem była p. Agnieszka Nawrocka. Udział w Festiwalu wzięły dzieci z oddziałów zerówkowych Publicznego Przedszkola Bajeczka oraz uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie. Wykonawców było 11 i większości z nich akompaniowała na gitarze organizatorka festiwalu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Poziom był bardzo wysoki dlatego każdy otrzymał nagrody i gromkie oklaski. Organizator bardzo dziękuje rodzicom, uczestnikom oraz powołanemu Jury za poświęcony czas i dobrą zabawę

• Dziecięco Młodzieżowa Rada Miejska

• Dnia 06 czerwca br. odbyło się kolejne posiedzenie Dziecięco Młodzieżowej Rady Miejskiej, podczas którego zostały podjęte uchwały w obrębie trzech obszarów. Komisja Edukacji i Inicjatyw Europejskich, Komisja Rozwoju Gminy i Miasta Jarocin i Komisja Kultury i Organizacji Czasu Wolnego, do której należą Kalina Nowakowska (kl. 6a) i Maja Jóskowiak (kl. 5b) w roli przewodniczącej przedstawiły przygotowane uchwały i wnioski. Teraz tylko czekać na realizację przyjętych działań. Gratulujemy Kalinie i Mai zaangażowania w sprawy lokalne oraz opiekunkom Samorządu Uczniowskiego - p. Joannie Hoffie-Kałce i Annie Stec za poświęcony czas i wsparcie udzielone młodym radnym. Życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym.

• GMINNY FESTIWAL PIOSENKI BAJKOWEJ

• Dziś odbył się Gminny Festiwal Piosenki Bajkowej dla przedszkoli. Zgłosiło się 8 grup z gminy Jarocin. Imprezę otworzyły Pszczółki 1, 2 i 3 prezentując taniec do piosenki "Bohater". Następnie zaprezentowały się grupy sześciolatków śpiewając różne piosenki ze znanych bajek. Nasze przedszkole reprezentowały Smerfy 1 w piosence "Calineczka" i Smerfy 2 w piosence "Nie bój się chcieć". Imprezę urozmaicił przedszkolakom występ taneczny i sportowy uczniów z ZS nr 4. Na zakończenie wszyscy uczestnicy festiwalu wspólnie zatańczyli i zaśpiewali taniec Pszczółki Mai. Atmosfera spotkania była wyjątkowa, serdeczna i wesoła. Każda grupa otrzymała pamiętkowe magnesy, słodki upominek oraz prezent i dyplom dla swojego oddziału. Gratulujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy za wspaniałą zabawę.

• Dzień Dziecka

• Tegoroczny Dzień Dziecka w SP4 w Jarocinie przybrał formę Szkolnych Igrzysk Olimpijskich. Wszystko rozpoczęło się od zapalenia znicza i prezentacji klas biorących udział w zawodach. Uczniowie poznali historię greckiej olimpiady, znaczenie symboli i ideę rozgrywanych konkurencji, aby ostatecznie wcielić się w rolę olimpijczyków i w myśl zasady: Citus - Altius - Fortius (Szybciej - Wyżej - Silniej) stanąć w szranki w wybranych dyscyplinach - skoku w dal, sztafecie, przeciąganiu liny, rzucie piłką lekarską. W myśl starożytnej tradycji nie zabrakło też konkurencji kulturalnych, z którymi zmierzyli się uczniowie podczas biwaku literackiego "Wśród bogów na Olimpie". Wśród zadań znalazły się mitologiczna krzyżówka, wyszukiwanie boskich atrybutów, zwierzogród, labirynt Minotaura z zadaniami matematyczno-przyrodniczymi, pracownia Apolla i twórcze hybrydy oraz kalambury ze związkami frazeologicznymi związanymi z mitami. Zwycięskie klasy zostały nagrodzone wieńcem laurowym i dniem bez pytania. Wysiłek fizyczny i intelektualny wynagrodziły lody. To był aktywny dzień, który spędziliśmy w miłym towarzystwie.

• Dzień Dziecka w Bajeczce

• Dzień Dziecka minął naszym przedszkolakom tak jak powinien: na wspaniałej zabawie z przyjaciółmi i paniami. Niektóre grupy spędziły czas na atrakcjach zorganizowanych poza przedszkolem, a inne świetnie bawiły się w przedszkolu. Pogoda dopisała i dzięki temu większość aktywności odbyło się w ogrodzie. Nie zabrakło malowania twarzy, baniek mydlanych, balonów, lodów, gier i konkurencji sportowych. Nikt się nie nudził, wręcz odwrotnie, wrażeń i atrakcji dziś dzieciom nie brakowało.