• Dzień Przedszkolaka w Bajeczce

• Wszyscy swoje święto mają,

tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają,

I też swoje święto mają, święto mają

Dnia 20.09 obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Przedszkolaka”. Dzieci spędziły swoje święto pod znakiem dobrej zabawy i uśmiechu. Radości nie było końca. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

• Festyn Archeologiczny My Słowianie

• My Słowianie

19 września 2023 roku uczniowie klas 4 wzięli udział w XXVIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie. W osadzie nad jeziorem, podczas pokazów i warsztatów edukacyjnych, można przenieść się w czasie i można przyjrzeć się codzienności naszych przodków. Tegoroczna edycja odbywa pod hasłem „My Słowianie”.

W trakcie festynu można dowiedzieć się skąd się wzięli Słowianie, jak ich życie i działalność wpływały na przyrodę. Zobaczyć można, nie tylko broń i narzędzia, ale także poznamy sztukę wojenną. Będziemy mogli przyjrzeć się słowiańskim strojom, mieszkaniom i kuchni. Warsztaty, pokazy, inscenizacje i opowieści uświetnią koncerty muzyki etnicznej. Treść festynu doskonale uzupełnia wiedzę z historii, sztuki i uczy przez doświadczanie. Nasi czwartoklasiści mieli okazję lepiej poznać swoich nowych kolegów, koleżanki i wychowawców.

• Tydzień Języków Obcych

• 18 września rozpoczęliśmy Tydzień Języków Obcych. Każdy z nas mógł przynieść swoje pamiątki, które pokazywaliśmy całej klasie. Pamiątki mieliśmy z całej Polski lub z różnych zakątków świata - m.in. magnesy, muszelki, pocztówki podzieliliśmy się naszymi wpomnieniami i ciekawostkami, a przy okazji na chwilkę wróciliśmy do wakacji. W kolejnym dniu ubraliśmy się w kolory flagi wylosowanego przez nas państwa! Spisaliśmy się na medal.

• Noc tworzenia relacji

• Czwartoklasiści spędzili noc w szkole - były to wszystkie klasy 4 wraz z wychowawcami, podczas której uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach i wyzwaniach. Były zajęcia z bum - bum rurkami, warsztaty malowania skrzydlatych koszulek, które ubiorą na Żakinadę. Dzieci przygotowywały sobie pyszne kanapki w kuchcikowie oraz uczestniczyły w wyzwaniach sportowych. Poza tym pobytowi w szkole towarzyszyło dużo zabawy, śmiechu, rozmów i tańców.

• Nauka latania, czyli skrzydlata Czwóreczka

• W tym roku Dzień Kropki w naszej szkole przebiegał pod hasłem "Nauka latania czyli skrzydlata Czwóreczka". Każdego w życiu uskrzydla coś innego. Nasze kropkowe talenty dodają nam skrzydeł, a jeżeli jeszcze dodamy do tego  słowa które uskrzydlają  to..... możemy wiele.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI

• 15 września 2023 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.

W tym roku odbyła się ona pod hasłem: „ SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział.

• Sprzątanie Świata

• W dniu 15 września w naszym przedszkolu przeprowadzona została akcja „Sprzątanie Świata”. Tym samym dzięki sprzyjającej pogodzie dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji, która odbywa się w całej Polsce w dniach 15-17 września. Przedszkolaki z grup Smerfy 1, 2, 3  czynnie brały udział w sprzątaniu, zaopatrzeni w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki zbierali śmieci na terenie otaczającym przedszkole .

• Dzień Kropki w Bajeczce

• W dniu 15 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy . Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE

• Tydzień Integracji i dobrych Relacji na odnowionym korytarzu :)

• Uczniowie klas 3 oficjalnie zakończyli swój pierwszy powakacyjny tydzień w szkole. Dzieci wspólnie bawiły się i nawiązywały wesołe, pełne sympatii relacje. Spotkanie odbyło się na pięknie odnowionym korytarzu II piętra naszej szkoły co dodatkowo wprowadzało miły nastrój.

• Tydzień Integracji i dobrych Relacji

• Pierwszy tydzień w szkole to "Tydzień Integracji i dobrych Relacji". Uczniowie klas 3 w ramach tej akcji wybrali się na seans filmowy. Dzieci obejrzały adaptację książki pt."O psie, który jeździł koleją". Ta wzruszająca opowieść z pewnością pozostanie w ich sercach na długo i będzie pierwszą w tym roku szkolnym lekcją empatii i uwrażliwienia na krzywdę innych.

• Powitanie roku szkolnego 2023-2024

•   Za nami powitanie roku szkolnego 2023/24. Wszyscy wróciliśmy wypoczęci, z nową energią i pełni zapału do nowych wyzwań :).

Drodzy uczniowie życzymy wam, aby nowy rok szkolny był dla was czasem inspirujących wyzwań i wspaniałą przygodą w otoczeniu wspierających nauczycieli i życzliwych rówieśników. Uczcie się z zapałem, rozwijajcie swoje pasje i pamiętajcie, „że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami…”.

Drodzy rodzice, życzymy wam, byście dumnie patrzyli na swoje pociechy i wytrwale, pomimo wielu obowiązków, znajdowali czas na wspieranie ich pasji i zainteresowań. Pamiętajcie także, że codzienny czas spędzony z rodzicem jest dla dziecka często lepszą nauką niż najbardziej pouczająca książka.

Wszystkim nauczycielom życzymy niegasnącej energii do pracy, samorealizacji w życiu zawodowym i satysfakcji  płynącej z pracy z uczniami.