• Wielkanoc w Bajeczce

• W minionych dniach przedszkolaki z radością przygotowywały się do Wielkanocy: siały rzeżuchę, owies, wykonywały prace plastyczne i dekoracje świąteczne. Dziś miały dzień pełen wielkanocnych wrażeń: zjadły uroczyste śniadanie, szukały upominków od zajączka w ogródku przedszkolnym oraz oglądały teatrzyk. Przedstawienie o "Kurce i wielkanocnych pisankach" wykonały dla przedszkolaków nauczycielki z pomocą dzieci z oddziałów Smerfy 2 i Pszczółki 1.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Bajeczce.

•   2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki  założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Przedszkolaki obejrzały filmy, prezentacje, wysłuchały audiobooków dzięki , którym   dowiedziały się czym charakteryzuje się osoba mająca autyzm. Następnie wzięły udział w zajęciach, podczas których poznawały świat wszystkimi zmysłami. Nie było to łatwe zadanie, ale dzieci doskonale sobie poradziły. Ponadto każda grupa wykonała niebieską pracę plastyczną  na znak solidarności z  ludźmi cierpiącymi na  ASD. Zachęcamy do obejrzenia relacji z obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

• Wielkanocne warsztaty z Babcią i Dziadkiem w Bajeczce

• W ostatnie dni marca w Bajeczce odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne. Nasze przedszkolaki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków i spędziły z nimi kreatywnie czas w przedszkolu. Spotkania rozpoczęły się od zabaw integracyjnych, które stworzyły radosną atmosferę i wywołały na twarzach dzieci i ich gości najszczersze uśmiechy. Następnie wszyscy zasiedli do stołów i oddali się różnorodnym aktywnościom plastycznym, których tematem przewodnim była zbliżająca się Wielkanoc. Przedszkolaki z Bajeczki wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami stworzyli również świąteczne upominki, kartki z życzeniami i torby dla Jarocińskich seniorów. Wielkie brawa za piękny gest i podtrzymanie naszej przedszkolnej tradycji.