• Festyn Rodzinny

• 3 czerwca 2023 r. odbył się w Czwóreczce Festyn Rodzinny - Mama, Tata i Ja. Jak zawsze było bardzo energetycznie, zadaniowo, ale przy okazji zabawnie i smacznie. Imprezie towarzyszyła życzliwa i ciepła atmosfera, którą zawdzięczamy wszystkim gościom - rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, przyjaciołom Czwórki. Dziękujemy, że jesteście i zapraszamy za rok.

Fotorelacja z festynu rodzinnego

• Przedsiębiorczy Przedszkolak

• Dobiega końca projekt realizowany we współpracy z mbankiem, w którym brały udział przedszkolaki z trzech oddziałów przedszkolnych: Pszczółki 1, Pszczółki 2, Pszczółki 3. Dzieci podczas projektu uczestniczyły w różnych zajęciach podzielonych na moduły. Pierwszy moduł „Co to znaczy być przedsiębiorczym”, dzieci dowiedziały się jak oszczędzać pieniądze, wykonały świnki skarbonki z materiałów wtórnych, projektowały własne  monety, banknoty, stworzyły  bank, do którego dzieci  wpłacały zaoszczędzone pieniądze. II moduł –Zabawy z kodowaniem. W tym module dzieci brały udział w zajęciach z kodowania na macie, korzystały z ozobtów, dywanu interaktywnego, tworzyły własne gry planszowe w konkursie rodzinnym „Moja własna gra planszowa” , „Escape room” . W ramach projektuodbyła się  również wycieczka do ,,Małego Centrum Nauki Kopernik'' w Jarocinie a także na terenie szkoły odbyły się matematyczne podchody.

• Egzamin Ósmoklasisty

• Za nami pierwszy dzień egzaminacyjny. Ósmoklasiści rozpoczęli o godzinie 9.00 pisać swój pierwszy egzamin z języka polskiego. Elegancko ubrani, w pełnej krasie wyglądali bardzo dojrzale i dostojnie. Wszyscy otrzymali broszki koniczynki na szczęście od młodszych koleżanek i kolegów z klasy IV d i V c.

Już jutro egzamin z matematyki, a czwartek kończy się egzaminem z języka angielskiego. Życzymy nie mniejszego powodzenia niż dzisiaj i w dalszym ciągu trzymamy kciuki za Wszystkich!!!!

• Dzień Zgranej Klasy

• Ubiegły piątek tj. 19.05.2023 przebiegał w naszej szkole pod hasłem Dzień Zgranej Klasy. Każda klasa wylosowała swój kolor, a następnie klasy dyżurne wraz z SU zweryfikowali relacje w klasach. Jak widać na załączonych zdjęciach większość klas była w 100% zgrana - gratulujemy

• Majowa jutrzenka

• 28.04.2023r. odbyła się w Czwóreczce uroczysta akademia poświęcona świętom majowym, którą przygotowały klasy 3c, 4c I 5b. Wzruszający montaż slowno-muzyczny był lekcją patriotyzmu i pokazania, że jest taki kraj, w którym nie można się nie zakochać - Polska.

• I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "English Challenge"

• W dniu 25.04 odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "English Challenge". W zmaganiach językowych brały udział 2-osobowe drużyny z klas 6. Do naszej szkoły przybyli reprezentanci z 8 szkół naszego powiatu. Uczniowie rozwiazywali łamigłówki językowe, a hasła prowadziły ich do kolejnych miejsc w naszej szkole. Było dużo zabawy i pracy, ale wszyscy świetnie sobie poradzili.

I miejsce: Zespół Szkół Nr 5 w Jarocinie

II miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T.Kościuszki w Jarocinie

III miejsce: Zespół Szkół Nr 4 w Jarocinie - Olga Idziaszek i Igor Nowakowski.

Gratulujemy wszystkim uczniom

Warto wspomnieć, że uczniowie klas ósmych również mieli swój wkład w organizację imprezy, ponieważ pomagali uczestnikom w odnajdywaniu kolejnych quizów i zagadek na terenie naszej placówki. Natomiast czworo uczniów zaprojektowało vouchery do kina Echo w Jarocinie, które stanowiły jedne z najwyższych nagród dla uczestników konkursu.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wydawnictwo Macmillan. Dziękujemy za te gesty i polecamy się za rok!:)

• Dzień Ziemi

• 21 kwietnia obchodziliśmy w Czwóreczce szkolny Dzień Ziemi, który 22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie. Gościem honorowym był u nas nastoletni Hiszpan Pablo Orphanidis, który przyjechał do Jarocina razem ze swoim tatą Pierrem. Propaguje on na całym świecie akcję zalesiania Ziemi i zachęca innych, aby razem z nim podejmowali walkę z efektem ocieplania planety, który stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich istot żyjących, w tym oczywiście nas, ludzi. Razem z naszymi uczniami posadził na szkolnym terenie zielonym dwie jarzębiny - Czwórkę i Walencję oraz młody, ale silny dąb, który został nazwany imieniem gościa i nazywa się Pablo. Chłopiec przedstawił w formie prezentacji swoje dotychczasowe dokonania i pokazał, że nawet 11-latek jest w stanie podjąć inicjatywę o zasięgu światowym, jeśli tylko tego pragnie i wierzy w to, co robi. Dziś Pablo ma 14 lat i nie ustaje w swych działaniach na rzecz ekologii. Zdradził nam, że w maju będzie sadził drzewa wspólnie z Arnoldem Schwarzeneggerem, który wysłał mu specjalne zaproszenie. Mamy nadzieję, że Pablo jeszcze nas odwiedzi, a jego dąb i nasze jarzębiny będą zdrowo rosły. Kiedy wszyscy zadbamy o planetę, będzie ona wspaniałym domem dla nas i kolejnych pokoleń.