• Dzień Edukacji Narodowej

• Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 13.10. 22 r. dla przedszkolaków z Bajeczki i uczniów SP4 oraz 14.10. 22 r. dla zaproszonych gości w ramach gminnych obchodów tego święta. Część artystyczna na długo pozostanie w pamięci każdego, kto miał przyjemność w niej uczestniczyć. Wspólna inicjatywa przedszkolaków i ich starszych kolegów zakończyła się sukcesem. Dzieci pokazały, jak wygląda nauka w naszej szkole, prezentując szeroki wachlarz zajęć, w których uczestniczą na co dzień. Jesteśmy niczym motyle, które zachwycają swoimi barwami, swoją niepowtarzalnością. Część oficjalna to czas podziękowań i wyróżnień dla nauczycieli i pracowników Czwóreczki i pozostałych placówek oświatowych działających na terenie Gminy Jarocin. Zapraszamy do galerii.

• Dzień Chłopca w Bajeczce

• Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakowało także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

• Noc Zawodowców

• Trzy czteroosobowe drużyny reprezentowały naszą szkołę
              w piątej edycji Nocy Zawodowców–Zawodowa Moc

SP47a1: Jessica Dawidziak, Maja Kozłowska, Liwia Margas, Julia Matuszewska

SP47a2: Maria Barczak, Judyta Formela, Nikole Rożnowska, Sandra Szcześniak

SP4 8c: Natalia Błaszczyk, Magdalena Nowak, Gabriel Matuszewski, Dawid Pera

Odbywała się ona na terenie całej Wielkopolski, a organizatorem Nocy Zawodowców było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. NOC ZAWODOWCÓW – edycja 5.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Dla uczniów kl. 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatów: m. Kalisz, kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego przygotowano Zespołową Grę Terenową pn. „Zawodowy Express”, która odbywała  się etapami w terminie pomiędzy 26 września a 7 października br.

W ramach tej Gry uczniowie zapoznawali się ze specyfiką pracy w zawodach w siedzibach lokalnych Pracodawców, spróbowali swoich sił w Quizie Zawodoznawczym oraz wykonywali zadania w Muzeum Historii Przemysłu oraz Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Drużyny zdobywały punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoliła wyłonić 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców odbył się - 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku.

• Europejski Tydzień Sportu

• W dniach od 23 do 30 września 2022 r. wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Sportu, który organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem ETS jest promocja sportu i aktywności fizycznej.

• Noc Naukowców

• Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Nocy Naukowców. Wszystkich połączyło wspólne przesłanie "ZIELONY ŁAD". Mogliśmy się przekonać, biorąc udział w pokazach, warsztatach, wykładach, że podejście proklimatyczne prezentują wszystkie dziedziny nauki.

• Czwartki Lekkoatletyczne wystartowały

• 22 września na Stadionie Miejskim w Jarocinie ruszyły pierwsze Czwartki Lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w biegu na 60m, 300m, 600m,1000m, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.

GRATULACJE dla naszej reprezentacji

• Niestandarowo po niemiecku

• Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Otrzymaliśmy pakiet z materiałami edukacyjnymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji w ramach zbliżającego się Dnia Języków Obcych. Klasy 8 naszej szkoły już zaczęły wyprawę z językiem niemieckim!

• Akcja Inspiracja

• Upadaj do przodu!

Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami w czwartek i piątek wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Gminę Jarocin wraz z Fundacją Our Future Foundation pt. AKCJA INSPIRACJA. Miejscem spotkań była

sala konferencyjna Spółki Sport ul Sportowa.

Warsztaty obejmowały 3 panele po jednej godzinie tj.

Panel Broaden Your Horizons (Poszerz swoje horyzonty),

Panel Success Story (Historia sukcesu),

Panel Embrace Your Stres (Organizuj swój stres).

Chyba najcenniejszą wartością było spotkanie z młodymi wolontariuszami fundacji, którzy opowiedzieli o swoich ścieżkach rozwoju i możliwościach, jakie stwarzają stypendia, wyjazdy na staże, udział w konkursach i podejmowanie wyzwań. Porażka powinna zawsze być budująca. Upadaj do przodu, zachęcał jeden z prelegentów.

Mamy nadzieję, że po tych trzech panelach nasi, wkrótce Absolwenci, łatwiej podejmą decyzję, dotyczącą wyboru przyszłej drogi.