• DRZWI OTWARTE SZKOŁY

• Wśród niespodzianek spotkanie z Teatrem Kukiełkowym Czwórki, Serdeczna Fotobudka, Gry i zabawy językowe, potyczki matematyczne i sportowe, zagadki przyrodnicze. Swietlica szkolna na pewno rozwinie swój magiczny dywan interaktywny, udostępni klocki korbo czy klocki konstrukcyjne. Niespodzianki szykuje Kółko Informatyczne.  Zaprosimy Was również do naszej magicznej pracowni chemicznej. Na coś zdrowego i coś słodkiego do stołówki szkolnej zaprasza  pani  intendentka i panie kucharki.
              16 lutego (czwartek) w godzinach 17-18.30 zpraszamy wszystkich rodziców i dzieci z Gminy Jarocin, które w roku szkolnym 2023/ 2024 rozpoczynają naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Przygotowaliśmy zadania niespodzianki podczas których poznacie nasza placówkę, nauczycieli i uczniów.

Do zobaczenia :-)

• BALIK KARNAWAŁOWY

• Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 27.01.2023 r. w naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

• Za Drzwiami Baśni - I Powiatowy Konkurs Polonistyczny

• 25 stycznia br. odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs Polonistyczny "Za drzwiami baśni" dla uczniów klas IV. Dwuosobowe drużyny z 11 szkół powiatu jarocińskiego miały możliwość wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu znajomości baśni konkursowych. Nie było czasu na nudę. Skojarzenia, wykreślanka, krzyżówka, poszukiwanie różnic między treścią baśni a przygotowanym na tę okoliczność przedstawieniem, pacynkowym, puzzle, Kahoot, zagadki, projektowanie maski i stroju karnawałowego, to konkurencje, z którymi zmierzyli się czwartoklasiści. Wszyscy wypadli wspaniale i wszystkie drużyny otrzymały nagrody książkowe. Na najwyższym podium uplasowały się kolejno: I miejsce: Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie III miejsce ex aequo Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rusku oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarocinie. Gratulujemy i zapraszamy kolejnych przedstawicieli szkół za rok.

• Noc Biologów

• Uczniowie naszej szkoły z klas: 8a, 6a, 6c dnia 13 stycznia po raz kolejny uczestniczyli na UAM w Poznaniu na Wydziale Biologii w wydarzeniu popularno - naukowym: NOC BIOLOGÓW.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji nawiązywało do hasła Europejskiej Agencji Środowiska:

" Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość"

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, laboratoriach, eksperymentach oraz wykładach.

Tematyka zajęć to:

- Przystosowania płazów do życia w wodzie

- Wodna tajemnica

- Woda z mózgu

- Wodne eksperymenty

- Czy to prawda, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej wody?

- Świat ptaków wodno -błotnych

- Fascynujący świat afrykańskich owadów

- CSI - Kryminalne zagadki Wydziału Biologii - Etymologia Sądowa

Wróciliśmy pełni nowych wrażeń , wiadomości oraz doświadczeń.

• Jasełka w Bajeczce.

•  W grudniu w naszym przedszkolu odbyły sie Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z grup Misie 2, Pszczółki 1 i 2 . Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia . Jak powszechnie wiadomo , Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Przedszkolaki w pięknych strojach wystąpiły przed kolegami i koleżankami z przedszkola a popołudniu przed swoimi rodzicami.  Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

• ZABAWA WALENTYNKOWA

• Serdecznie zapraszamy do udziału w zbawie walentynkowej organizowanej przez Radę Rodziców Publicznego Przedszkola Bajeczka.

• Święta w Bajeczce

• Najpiękniejszy czas w Bajeczce to oczywiście czas świąt Bożego Narodzenia. Przedszkole błyszczy od blasku światełek, z gazetek zerkają na wszystkich rysunkowe aniołki i reniferki, wszędzie pachnie barszczem, piernikami i mandarynkami, z każdej sali dochodzi dźwięk śpiewanych kolęd, dzieci są podekscytowane spotkaniem z Gwiazdorem, a panie nauczycielki ze wzruszeniem obserwują jak przedszkolaki potrafią uroczyście i kulturalnie złożyć życzenia świąteczne i zjeść wigilijny obiad.