• Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bajeczce

• W dniu 25.11.2022r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

• imieninki w Bajeczce

• Gdy na naszych salach pojawiają się balony, kolorowe dekoracje, torty i prezenty - oznaczać to może tylko jedno - imieninki grup! Dzieci celebrują ten dzień uczestnicząc w najróżniejszych grach, zabawach i konkursach. Integrują się, tańczą, zajadają pyszności, a przede wszystkim miło spędzają czas z przyjaciółmi i paniami.

• Monitory interaktywne....kolejne :)

• W naszej szkole pojawiły się nowe monitory interaktywne w sali 23 oraz 25. Jak widać cieszą się dużym zainteresowaniem. Angażują do aktywności nawet najbardziej nieśmiałe dzieci.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Po raz V przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu". Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 Bajeczka i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie wspólnie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" tym samym dołączyły do wszystkich szkół w naszym kraju i placówek polonijnych za granicą. W ten sposób uczciliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości.

• Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

• 28 października obchodziliśmy Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. Czas je wzmocnić, rozwinąć z kłębka i nauczyć się radzić z trudnymi sytuacjami. W tym celu: zostały wyłączone dzwonki, ubraliśmy piżamy, kolorowe kombinezony, dresy, a w termosach mieliśmy napary z ziół. Wyszła z tego wszystkiego niezła zabawa. A wszyscy wiedzą, że radość, uśmiech i przyjacielska atmosfera służą regeneracji. Zobaczcie sami...

• Przerwa na czytanie

• 26 października 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej Edycji PRZERWY NA CZYTANIE – biciu rekordu w czytaniu na przerwie. Tego dnia uczniowie oddali się lekturze książki, którą sami wybrali. Młodszym uczniom czytali starsi koledzy.

• Biwak integracyjny klas IV

• "Noc w szkole"- biwak integracyjny kl. IV. Uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowo- rekreacyjnych, zajęciach tanecznych, w warsztatach muzycznych- grze na BUM BUM rurkach oraz w zajęciach programowania z wykorzystaniem LEGO oraz Scottie Go!