• SOS UKRAINA

• Zarejestrowaliśmy swoją zbiórkę pieniędzy i udział w ogólnopolskiej akcji placówek edukacyjnych

„SOS Ukraina” pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zbiórkę pieniędzy do puszek planujemy we wtorek 1 marca br. Akcja prowadzona będzie przez uczniów klasy VIII d na terenie szkoły i przedszkola. W szkole podczas 3 i 6 lekcji, w przedszkolu od godz. 12-16.

W geście solidarności z Ukrainą i z rodzinami naszych uczniów i przedszkolaków zachęcamy do symbolicznego ozdobienia bądź założenia ubrań w niebieskich i żółtych barwach.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie zebrali dla Ukrainy

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc!

• Projekt Łyżwy

• Uczniowie klas czwartych rozpoczęli swoją przygodę z łyżwiarstwem. Nieodpłatne zajęcia prowadzone są pod okiem instruktorów łyżwiarstwa w ramach projektu JAROCIN MIASTEM JJUTRA, finansowanego że ŚRODKÓW NORWESKIEGO MECHANIZMU FINANSOWANEGO NA LATA 2014-2021.

"Dla naszych uczniów to okazja do nabycia nowych umiejętności, wspólnej zabawy na lodowisku, integracji z zespołem klasowym, a przede wszystkim do dodatkowej porcji ruchu w nowym, pięknym obiekcie sportowym" Komentuje udział w projekcie dyrektor Iwona Tobolska.

• Walentynki

• Dzisiejszy dzień należał do tych, które na długo zapadają w pamięć uczniów. Był czas na wspólne zdjęcie, miły gest, życzliwe słowo. Klasy 4 a i 4 b w ramach swojego dyżuru zorganizowały muzyczne karaoke dla czwartoklasistów uczących się w systemie stacjonarnym oraz pocztę walentynkową, której tego dnia po prostu nie mogło zabraknąć. Mamy nadzieję, że za rok będziemy ten dzień spędzać już wspólnie z naszymi starszymi kolegami, których dziś serdecznie pozdrawiamy.

• Wolność twórcza w Czwórce

• Pomalowane mury nie są dzisiaj postrzegane jako akty wandalizmu. Coraz częściej mówi się, że jest to sztuka, która ubogaca nasze miasta, miejskie przestrzenie i wnętrza i sprawia, że stają się one barwniejsze. Coraz więcej osób docenia murale i nie traktuje ich już jako wybryku zbuntowanej młodzieży. Wiele osób jednak nadal nie jest świadomych tego, jak wiele pracy wymaga stworzenie takiego barwnego malunku na murze.

W ramach projektu Czwórka na tropie kultury – Podróż szlakiem kultury w naszej szkole powstało kilka nowych murali, a mural uwidaczniający patrona został uzupełniony o nowe motywy. Pozostałe motywy nawiązują do postaci i motywów literackich, są znakami kultury.

Działania twórców murali mają różne barwy zaangażowania i różne motywy, ale ich wspólną cechą jest autentyczność i indywidualizm. I ta cecha szczególnie oddziałuje na odbiorców. Bo nie można przejść obojętnie np. jaskrawość koloru malowidła, oryginalność formy i jego rozmiar – to budzi zainteresowanie, budzi refleksję. Mural stanowi znak wydarzeń, zapis historycznych momentów, dokumentuje ważne postacie.

Kolejną, równie ważną cechą wychowawczą murali jest ich tzw. wolność twórcza – spontaniczność autorów, których celem jest moment zatrzymania przechodnia. Zadziwienia go, zmuszenia do refleksji, a bardzo często zamanifestowania swojej obecności.

Efekt wykonanych prac jest zadowalający. Uczniowie oraz odwiedzający szkołę goście zwracają uwagę na malowidła w przestrzeniach szkolnych. Zaangażowani w projekt uczniowie żywiołowo podeszli do jego realizacji. Tworzenie murali stało się już niejako tradycją naszej szkoły. Poza wrażeniami estetycznymi, to znak literacki, alegoria, którą można zinterpretować. Ma konkretne odniesienia do literatury i edukuje. To także sposób na wyrażenie swojego indywidualizmu i margines wolności. To także zapis ważnych dla społeczności wydarzeń i postaci.

• Merry Weihnachten, We wish you a Merry Christmas….!

• „We wish you a Merry Christmas….!” („Życzymy wszystkim Wesołych Świąt…!”) jak mówią słowa angielskiej piosenki, która jest zapowiedzią zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Początek grudnia na lekcjach językowych upłynął pod znakiem twórczości i kreatywności uczniów. Wszystkie klasy 4-8 przygotowywały kartki bożonarodzeniowe w ramach realizacji szkolnego projektu Merry Weihnachten! Zadaniem każdej grupy było przełożyć na papier pomysły, dekoracje i życzenia świąteczne zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim.

Część kartek wyruszyła w drogę do innego miasta, część zdobi szkolne sale językowe, a jeszcze inne zostaną wręczone młodszym uczniom z klas I-III na lekcjach języka angielskiego

• Jest taki dzień...piękny, grudniowy...

•                     Jakie to szczęście móc usiąść przy jednym stole, podzielić się opłatkiem, otworzyć wspólnie prezenty i śpiewać kolędy. Wszystkim tak bardzo brakowało tej chwili... 17 XII 2021 r. był to dzień pełen radości i niespodzianek. Wszystkie dzieci odwiedził Św. Mikołaj,a każda klasa przygotowała dla niego kolędę oraz piękne świąteczne sale i stoły. W tym dniu obchodziliśmy też Święto Patrona Szkoły Władysława Broniewskiego i każda klasa rozwiązywała przygotowany przez SU quiz wiedzowy dotyczący życia i twórczości pisarza. Nie zabrakło też pytań świątecznych. Udało nam się przeżyć to razem, w realu i to było najważniejsze.