• Sezon wycieczkowy uważamy za otwarty

• Klasy 4 w tym roku szkolnym na wycieczkę klasową pojechały do Torunia. Był czas na relaks i integrację, ale przede wszystkim na dużą dawkę wiedzy z zakresu historii, a także fizyki, przyrody i techniki w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Uczniowie poznali toruńską legendę o żabkach, przywitali się z Mikołajem Kopernikiem na Starówce i oczywiście kupili pierniki. Dopisała piękna pogoda. A gdzie za rok? Zobaczymy.

"Jak przygoda to tylko w Warszawie"

Uczniowie klasy 7a i uczennice z klasy 7b wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy. Spacerowaliśmy w Łazienekach Królewskich, gdzie słuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina. W Centrum Nauki Kopernika samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia na interaktywnych wystawach. Podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Bazylikę archikatedralną św Jana Chrzciciela, pomnik Warszawskiej Syrenki, pomnik Małego Powstańca, a w drodze do autokaru Grób Nieznanego Żołnierza oraz zmianę warty. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć, zmęczeni ale pełni nowych wrażeń wróciliśmy do Jarocina.

• Zajęcia nauki pływania dla klas IV

• W ramach "Jarocińskiej Akademii Zdrowia" (projekt Jarocin - Miastem Jutra, Rozwój Lokalny) uczniowie klas IV kontynuują zajęcia sportowe. Z lodowiska przenieśliśmy się na basen. Jak widać, sport to radość.Zajęcia sportowe na basenie klasy IVc. Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich.

• ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ – Światowy Dzień Ziemi 2022

• Data 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska. Co roku myśl przewodnia poświęcona jest wybranemu zagadnieniu z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Invest in Our Planet” („Zainwestuj w naszą planetę”). Organizatorzy zwracają uwagę na potrzebę podjęcia pilnych działań służących ochronie przyrody, za którą jako ludzkość ponosimy odpowiedzialność. Uczniowie naszej szkoły od klasy pierwszej do ósmej również zainwestowali swój czas w prace, które pokazują, że nie obca jest im przyszłość naszej Ziemi.