• Zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022

• 24 czerwca o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/ 22 dla klas I-VII. Pani dyrektor Iwona Tobolska podsumowała miniony rok szkolny. Podziękowała uczniom za liczne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, oraz rodzicom za pomoc i pracę na rzecz szkoły. Tego samego dnia o godzinie 12.00 pożegnaliśmy naszych Absolwentów - uczniów klas ósmych. W czasie trwania części oficjalnej przekazano sztandar szkoły wybranym uczniom klas 7, Absolwenci dokonali ślubowania, następnie wręczono świadectwa i nagrody, listy gratulacyjne, medale oraz podziękowania dla Rodziców. Część artystyczna to już po raz czwarty Gala Oskarów Czwórki, którą przygotowali młodsi koledzy z klas 7. Wręczono Oskary w takich kategoriach jak: Robi wrażenie, Ego top, Giga zadymiarz, Słoneczny uśmiech, Społeczny Motylek, Mega mózg, Dusza towarzystwa. Zwycięzców wyłoniono w czasie anonimowego głosowania, dokonanego wśród wszystkich uczniów klas 8.

Naprawdę dobrze się bawiliśmy. Każdy zdobywca Oskara Czwórki otrzymał także karykaturę, wykonaną przez ucznia klasy 7a Jana Radziejewskiego.

Absolwentom życzymy powodzenia na nowej drodze życia, a pozostałym uczniom udanych, pełnych pozytywnych wrażeń wakacyjnych dni.

Do zobaczenia 1 września

• II, VI i IX miejsce w Wielkopolsce

• Rok szkolny zbliża się do końca, nasi uczniowie uczestniczą także w ostatnich zawodach sportowych.

W Finale Wojewódzkim Szkolnej Ligi Rugby Tag zajmujemy II miejsce, natomiast w Poznaniu w finałowym Turnieju Orlika w koszykówce 3x3 zajmujemy IX miejsce w Wielkopolsce.

GRATULACJE!

VI MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI W PIŁCE KOSZYKOWEJ 3×3 - Na obiektach sportowych na Golęcinie w Poznaniu rywalizowano w streetballu w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała 4 mecze w grupie :

SP 4 Jarocin - SP Wolsztyn 6:1

SP 4 Jarocin - SP 2 Gniezno 3:11

SP 4 Jarocin - SP Krotoszyn 3:1

SP 4 Jarocin - SP Leszno 6:8

Zajęliśmy w grupie trzecie miejsce, a w klasyfikacji końcowej VI miejsce w województwie. Szkołę reprezentowali : Jonasz Roszak, Wojtek Bazelak, Olek Gochno, Wojtek Targoński.

• "Dbam o zdrowie, umiem pomóc"

• Miło nam poinformować, że w gminnym konkursie "Dbam o zdrowie, umiem pomóc", który odbył się w Zespole Szkół nr 3 drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce.

Szkołę reprezentowali:

Aleksandra Grodzka

Lena Kaliszak

Jan Barczak

Serdecznie gratulujemy!

• "Uroki wielkopolskiej wsi" i nagroda Oli

• W dniu 15 czerwca 2022 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu nasza uczennica z kl. 1c - Aleksandra Kantorska odebrała nagrodę oraz podziękowanie od Wojewody Wielkopolskiego Pana Michała Zielińskiego za udział w konkursie fotograficznym "Uroki wielkopolskiej wsi". Fotografia Aleksandry została wyróżniona spośród 900 nadesłanych zdjęć. Na uroczystej Gali Finałowej, która odbyła się w Auli Herbowej nagrody wręczali Pani Beata Maszewska - II Wicewojewoda. Wielkopolski. Pan Zbigniew Talaga - Wicekurator Oświaty oraz Pan Piotr Mazur Komendant Państwowej Straży Łowieckiej. Zdjęcia 12 laureatów zostały opublikowane w Kalendarzu Wojewody Wielkopolskiego na 2022 r. Ten piękny dzień na długo pozostanie w pamięci naszej pierwszoklasistki. To wspaniała pamiątka. Wielkie gratulacje dla Aleksandry i Rodziców!

• Aerobik i Sprintem do maratonu

• Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego dziś z taką chęcią i zaangażowaniem uczestniczyły w dniu sportu w Bajeczce. Na początek była rozgrzewka w formie aerobiku i krótkie rozciąganie, a potem udział w ogólnopolskiej akcji sprintem do maratonu. Dzieci wykazały się świetną kondycją i formą. Po biegu każda grupa otrzymała medale, soczki i dyplom. Wszyscy świetnie się bawili nie tylko biorąc udział w biegu ale też podczas kibicowania swoim kolegom i koleżankom z pozostałych grup. Brawo przedszkolaki! Forma na lato gotowa :)

• Festyn Rodzinny

• W sobotę, 4 czerwca 2022 r. na terenie naszej szkoły odbył się festyn rodzinny, który cieszył się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Połączony był z Drzwiami Otwartymi dla przyszłych kandydatów na uczniów Czwóreczki. Odbył się również zjazd absolwentów rocznika 1977. Wiele się działo. Były konkurencje rodzinne, występy naszych przedszkolaków, fanty, pokaz wozu strażackiego, malowanie kredą, zabawy na dmuchańcach, można było dobrze zjeść, a nawet obejrzeć inscenizację bitwy pod Grunwaldem w wykonaniu uczniów czy pokibicować podczas rozgrywek dwa ognie matki - córki oraz ojcowie - synowie w meczu piłki nożnej. Pogoda dopisała, a zabawa była przednia. Zapraszamy już za rok, a na razie zachęcamy do odwiedzenia galerii.

• .DZIEŃ DZIECKA W BAJECZCE

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, upominki, pyszny poczęstunek, kolorowe balony i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

• Majowe święta

• Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta: 1 maja - Państwowe Święto Pracy, 2 maja - Państwowe Święto Flagi i 3 maja - Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

Warto pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa, dlatego pamiętajmy, aby wywiesić flagi w majowe święta.